Літній підробіток студентів: офіційне працевлаштування та оподаткування. Ірта-Fax
Приєднуйтесь до нас: Facebook YouTube
Вибір за датою
Цитата дня
Уся пи*дота, що краде гроші на війні, мусить знати: ми вас, упирі та бля*і, на олівець кровʼю своєю пишемо. Сторінок там вже не мало... Ті з нас, хто повернеться з війни живим, знайдуть кожного. Тікайте не озираючись. А краще застрельтеся. У*обки.
МАДЯР 07.01.2024
Суспільна думка
Экономика / Региональные
11 июля 2019, 10:50

Літній підробіток студентів: офіційне працевлаштування та оподаткування

У Головному управлінні ДФС у Луганській області повідомили, що працевлаштувати студентів на час літніх канікул можна як за трудовим, так і за цивільно-правовим договором.

Відповідно до статті 24 КЗпП, перш ніж допускати працівника до роботи, необхідно повідомити територіальні органи ДФС за місцем обліку платника про укладення строкового трудового договору.

За виконану роботу за строковим трудовим договором студенту-працівнику потрібно нарахувати заробітну плату, з якої необхідно утримувати:

єдиний соціальний внесок за ставкою 22% (якщо студент є особою з інвалідністю, то ставка - 8,41%). При цьому, підприємство зобов'язане дотримуватися вимоги частини 5 статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI щодо сплати ЄСВ з мінімальної заробітної плати, якщо місце роботи на підприємстві є для студента основним;

податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18%;

військовий збір за ставкою 1,5%.

Стосовно доплати заробітної плати до мінімального рівня заробітної плати зазначимо, що таку вимогу встановлено тільки для фізичних осіб, які працюють за трудовими договорами. Таким чином, якщо з практикантом укладено строковий трудовий договір і розмір заробітної плати становить менш мінімальної заробітної плати, то необхідно здійснити доплату до її рівня.

Якщо студент-працівник не отримує стипендію, то, працюючи й отримуючи заробітну плату, сума якої не перевищує у 2019 році 2690 грн, він матиме право на податкову соціальну пільгу у розмірі 1440,75 грн. Для цього необхідно надати до бухгалтерії підприємства заяву про застосування податкової соціальної пільги до його зарплати та відповідні документи.

Студенту, прийнятому на роботу за трудовим договором, виплачується заробітна плата, а за цивільно-правовим договором - винагорода.

Звертаємо увагу, слід чітко розрізняти трудовий договір та цивільно-правовий. Так, Кодексом законів про працю визначено, що трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Поряд з цим, цивільно-правовою угодою може вважатися будь-який договір, укладений відповідно до Цивільного кодексу.


+Поширити: