Присоединяйтесь к нам: Facebook Twitter YouTube
Выбор по дате
Персона
Цитата дня
"Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко"
Олексій Данілов, секретар РНБО України
Общественное мнение
Общество
25 июля 2021, 10:40

Інфекціоніст дала поради, як уберегтися від Дельти

Два із 15 варіантів штаму коронавірусу Дельта допомагають інфекції уникнути як природних, так і поствакцинальних антитіл. Про це в суботу, 24 липня, повідомила провідний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська на своїй сторінці у Facebook.

Водночас, за словами експерта, ще одна мутація Дельти підсилює "прилипання" вірусу до клітин людського організму і сприяє утворенню синцитію (злиття клітин з формуванням багатоядерної структури із загальною цитоплазмою).

"Це пояснює буквально вибухове наростання вірусного навантаження, що супроводжується вираженою клінічною симптоматикою - підвищення температури, інтоксикація, ранні вірусні пневмонії, які можуть призводити до зниження сатурації буквально на 4-5 день від дебюту клінічних симптомів", - йдеться в повідомленні.

Голубовська зазначає, що Дельта більш ефективно вислизає від антитіл, ніж інші штами COVID-19. Однак, підкреслює вона, вакцинація допоможе запобігти госпіталізації після зараження цим типом інфекції.

Таким чином, інфекціоніст рекомендує:

зустрічатися з новими штамами вірусу, маючи імунітет;

пріоритет у вакцинації віддавати неімунним, особливо із груп ризику;

вакцинуватися і довакцинуватися тим, хто вже отримав першу дозу;

після вакцинації посилювати засоби індивідуального захисту протягом першого тижня, особливо якщо він припадає на період інтенсивного росту захворюваності: уникати людних місць, носити маски;

оздоровлення, правильне харчування, повноцінний сон.


+Поделиться:


Счетчики:
Наши партнеры: