Присоединяйтесь к нам: Facebook Twitter YouTube
Выбор по дате
Персона
Цитата дня
"Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко"
Олексій Данілов, секретар РНБО України
Общественное мнение
Общество
03 августа 2021, 09:34

У Черкасах вперше пересадили серце

У Черкасах вперше провели пересадку серця, нирок і печінки від посмертного донора декільком пацієнтам. Про це в понеділок, 2 серпня, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Донором став чоловік, якому діагностували смерть мозку після важкої черепно-мозкової травми. Рідні померлого погодилися на трансплантацію органів, щоб врятувати життя іншим людям.

Як повідомили в Міністерстві охорони здоров'я, серце донора пересадили 59-річному пацієнтові в Черкаському обласному кардіологічному центрі. Робити пересадку черкаським хірургам допомагали колеги з Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім М.М. Амосова.

Дві донорські нирки були пересаджені в Черкаському обласному онкологічному диспансері.

Печінка була перевезена в Національний інститут хірургії і трансплантології, де її отримав 58-річний чоловік, який вже кілька років перебував в листі очікування.

Зазначається, що пошук пар "донор-реципієнт" був проведений через Єдину державну інформаційну систему трансплантації. Операцію провели за кошти держбюджету в рамках пілотного проекту з трансплантації


+Поделиться:


Счетчики:
Наши партнеры: