Присоединяйтесь к нам: Facebook Twitter YouTube
Выбор по дате
Персона
Цитата дня
"Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко"
Олексій Данілов, секретар РНБО України
Общественное мнение
Общество
03 августа 2021, 11:54

На Банковій спростували інформацію про приватні зустрічі з Чаусом

Колишній суддя Дніпровського райсуду Києва Микола Чаус не здійснював приватних візитів ні в Офіс президента, ні в інші державні інституції. Про це сказав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в коментарі для Корреспондент.net.

Раніше в понеділок колишній генпрокурор Руслан Рябошапка заявив в ефірі телеканалу Прямий, що президент України Володимир Зеленський нібито двічі зустрічався з Чаусом.

"За деякою інформацією, він (президент - ред.) вже двічі зустрічався особисто з Чаусом. Ця інформація потребує перевірки, але вона з'явилася зовсім недавно", - повідомив колишній генпрокурор.

Також про зустрічі Зеленського з Чаусом повідомив нардеп Гео Лерос на своїй сторінці у Facebook.

У свою чергу Подоляк назвав цю інформацію брехнею.

"На жаль, у нас є певна традиція. Припустимо, суб'єкт Р., якого свого часу усунули з посади за профнепридатність, періодично нагадує про себе якимось абсолютно брехливим "інсайдом". З посиланням на не менш анонімні "джерела". Після цього вже легендовану брехню починають у промислових масштабах крутити на каналах або Порошенка, або (ще до вчора) Медведчука", - сказав Подоляк.

Він вважає, що мотиви цих сторін очевидні: "збрехати, відвернути увагу від своїх косяків і так далі".

"А офіційно необхідно сказати таке: ніяких приватних візитів пана Чауса, зрозуміло, не було ні на Банкову, ні в будь-яку іншу державну інституцію. Тобто це - свідома брехня. А словосполучення "надійне перевірене джерело" вже саме по собі здатне дискредитувати будь-яке повідомлення. З посиланням на таке "джерело" можна говорити все що завгодно і про кого завгодно", - наголосив радник глави ОП.

Він зазначив, що в історії з екс-суддею Чаусом важливе тільки одне - "безумовне і якнайшвидше встановлення всіх справжніх обставин його численних кримінальних пригод".

"Це неможливо забезпечити політично або апаратно. Це можливо тільки в правовому полі і тільки прозоро", - сказав Подоляк.

За його словами, склалася унікальна ситуація, коли виник очевидний конфлікт підслідності, бо НАБУ має конкретні докази до 2016 року, а СБУ потрібно реагувати на епізоди сьогоднішні - зникнення, повернення, загрози життю і так далі.

"Тому якими б не були суперечки про підслідність між правоохоронними органами, скільки б не було нових кримінальних проваджень, де фігурує Чаус як підозрюваний, як свідок або як потерпілий, з усім цим можуть і повинні розібратися прокуратура, НАБУ, СБУ та відповідні судові інстанції. Саме в такому форматі. Ні президент, ні Офіс президента, ні уряд, ні парламент точно не є суб'єктами або модераторами цієї історії і навіть гіпотетично не можуть на неї впливати, оскільки взагалі нічого не можуть дати в процесуальному плані", - резюмував Подоляк.


+Поделиться:


Счетчики:
Наши партнеры: