Присоединяйтесь к нам: Facebook Twitter YouTube
Выбор по дате
Персона
Цитата дня
"Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко"
Олексій Данілов, секретар РНБО України
Общественное мнение
Культура
01 сентября 2021, 14:30

На Хмельниччині знайдено скіфське поселення

Археологи проводили розкопки в місті Городок Хмельницької області і виявили там скіфське поселення із залишками зруйнованого кам'яного замку. Про це пише Укрінформ.

За словами кандидата історичних наук, начальника Кам'янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції державного підприємства Науково-дослідний центр Археологічна служба безпеки Інституту археології НАН України Павла Нечатайла, там також були знайдені унікальні зразки.

"Знахідкою, видатною для садівничих контекстів і вивчення невеликих міст, є непорушний шар раннього скіфського часу, виявлений під дзвіницею церкви Святої Анни. Це велика удача і важливий штрих для історії міста. Разом з керамікою раннього скіфського часу ми знайшли фрагмент рибальської грізлі на сіті. Це цікавий факт, що 2 300 років тому, де пізніше з'явилася дзвіниця церкви Святої Анни, люди жили і ловили рибу до Геродота", - зазначив Нехітайло.

Залишки кам'яного замку датуються другою половиною XII-XIV століть.

"Замок був фактично розібраний вщент, але збереглися деякі фрагменти стін, які разом з частинами фундаментів досягають більше 2 метрів. Ситуація з Городоцького замку дуже плачевна. Мало того, що вона була демонтована в кінці XVIII століття, це ще і зона міської забудови, всю гору багато разів викопували і перебудовували, а після війни вони також пробивалися до Хмельницького", - додав Нечитайло.

Також археологи провели дослідження печери змішаного походження.


+Поделиться:


Счетчики:
Наши партнеры: