Присоединяйтесь к нам: Facebook Twitter YouTube
Выбор по дате
Персона
Цитата дня
"Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко"
Олексій Данілов, секретар РНБО України
Общественное мнение
Общество
17 сентября 2021, 09:00

В Україні вперше дорослому пересадили кістковий мозок від некровного донора

У Черкаському обласному онкологічному диспансері вперше трансплантували кістковий мозок дорослому пацієнту від нерідного донора. Про це в четвер, 16 вересня, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Відзначається, що операція відбулася 19 серпня за участю фахівців з Охматдиту. Вони пересадили кістковий мозок 18-річній дівчині.

Глава МОЗ Віктор Ляшко у зв'язку із цим зазначив, що за останні два роки трансплантація в Україні зрушила з мертвої точки, де вона перебувала понад два десятиліття, і з кожним місяцем набирає обертів.

"Сьогодні трансплантація - це один із пріоритетів у роботі міністерства. Ми гарантуємо оплату операцій із трансплантації, виконані в закладах охорони здоров'я, включених у пілот (пілотний проект - ред.). Для пацієнта операції повністю безкоштовні. Тарифи повністю ринкові, такі, що дозволяють лікарням виплатити гідну зарплату лікарю і мати кошти на модернізацію матеріально-технічної бази", - підкреслив міністр.


+Поделиться:


Счетчики:
Наши партнеры: