Присоединяйтесь к нам: Facebook Twitter YouTube
Выбор по дате
Персона
Цитата дня
"Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко"
Олексій Данілов, секретар РНБО України
Общественное мнение
Общество
17 сентября 2021, 13:00

Зростання ВВП України буде нижчим, ніж очікувалося

В Україні в поточному році сповільнилися темпи відновлення економіки: замість 4,6% зростання ВВП складе 4,1%. Причиною називаються локдауни на початку року. Про це йдеться в пояснювальній записці до проекту держбюджету на 2022 рік.

У документі зазначається, що відповідно до Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022 - 2024 роки, схваленим Кабміном 31 травня, зростання реального ВВП за підсумками 2021 року очікується на рівні 4,1%, що дещо менше від прогнозу, врахованого під час розрахунків бюджету на 2021 рік (4,6%).

"Така ситуація була, в основному, викликана непрогнозованим впровадженням в I кварталі 2021 року в Україні "локдауну" (з 8 по 24 січня включно), переходом до норм адаптивного карантин (лютий - перша декада березня), посиленням карантинних заходів в окремих регіонах в кінці березня. В результаті, це негативно позначилося на виробничій активності і на діяльності сфери послуг", - йдеться в документі.

Автори проекту зазначають, що обсяг номінального ВВП в 2021 році очікується на рівні 4 808,5 млрд грн, що трохи вище від врахованого при розрахунках бюджету на 2021 рік показника в 4 505,9 млрд грн, в основному, через прискорення зростання індексу цін виробників промислової продукції, сільськогосподарської продукції, індексу споживчих цін, і, відповідно, більш високого значення дефлятора ВВП.

"Прискорене зростання цін у поточному році є загальносвітовим феноменом і пояснюється, в основному, впливом надзвичайно м'якої монетарної політики та інших стимулюючих заходів більшості провідних країн світу на тлі швидкого посткризового відновлення попиту. Однак вважається, що інфляційні чинники у світовій економіці носять тимчасовий характер", - йдеться в записці. Там також зазначається, що повернення зростання цін до цільових параметрів очікується вже в найближчому майбутньому.


+Поделиться:


Счетчики:
Наши партнеры: