Присоединяйтесь к нам: Facebook Twitter YouTube
Выбор по дате
Персона
Цитата дня
"Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко"
Олексій Данілов, секретар РНБО України
Общественное мнение
Общество
20 октября 2021, 17:00

У Туркменістані екологи виявили найбільший викид метану

На об'єктах газової галузі Туркменістану експерти-екологи виявили великі постійні викиди метану, які за парниковим ефектом в десятки разів сильніші за СО2, повідомляє агентство Bloomberg.

Так, канадська GHGSat Inc., що займається моніторингом викидів, на початку 2019 року зареєструвала з виробничих об'єктів у Корпежі на заході країни "один з найбільших викидів метану, що коли-небудь спостерігалися в реальному часі".

За повідомленням агентства, джерелом емісії були об'єкти родовища і установки підготовки газу. Дослідники прийшли до висновку, що витік діяла не менше п'яти років. За впливом на клімат один цей витік, приблизно, дорівнює дії всіх автомобілів в Арізоні, порівнює Bloomberg.

На пряме звернення GHGSat у Туркменгаз відповіді не було. Після того як канадський МЗС підключив колег зі США, надійшла інформація, що туркменський уряд вивчає проблему. Незабаром спостереження GHGSat показали, що викиди метану в Корпежі припинилися. Однак з квітня 2020 супутниковий моніторинг знову реєструє емісії метану.

За підрахунками моніторингової компанії Kayrros SAS, з 50 найбільших викидів метану на планеті з 2019 року на Туркменістан доводиться 31. Держава займає, за підрахунками Міжнародного енергетичного агентства, третє місце за емісією метану після США і Росії, суттєво відстаючи від них за обсягами видобутку.

Найбільшим іноземним учасником нафтогазових проектів у Туркменістані є China National Petroleum Corp. - проекти з її участю зосереджені на південному сході Туркменістану. Тут побудована нова виробнича інфраструктура, яка менш схильна до витоку. Китай же є найбільшим покупцем туркменського газу. За допомогою природного газу Китай сподівається поліпшити екологічну ситуацію у себе. Експерти вважають, що Китай може підштовхнути Ашхабад до кроків зі скорочення викидів.


+Поделиться:


Счетчики:
Наши партнеры: