Присоединяйтесь к нам: Facebook Twitter YouTube
Выбор по дате
Персона
Цитата дня
"Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко"
Олексій Данілов, секретар РНБО України
Общественное мнение
Общество
25 ноября 2021, 12:30

Протипоказання для COVID-щеплення: центр вакцинації дав роз'яснення

Хронічні хвороби не є протипоказанням для щеплень від коронавірусу. Про це повідомляє Комунікаційний центр вакцинації COVID-19.

"Саме хронічні хвороби роблять людину найбільш вразливою до ковіду. Тому людям з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, діабетом, ВІЛ, хронічними хворобами нирок, які перебувають на гемодіалізі, життєво важливо щепитися", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що людям з онкологічними та аутоімунними захворюваннями також необхідно щепитися. Однак якщо людина проходить курс імуносупресивної терапії, то вакцинація може бути менш ефективною.

Протипоказанням до вакцинації також не є сезонна та побутова алергія. Щепитися можна навіть у період загострення хвороби.

ВООЗ рекомендує вакцинуватися від COVID-19, навіть якщо ви вже перехворіли. Імунітет після перенесеної хвороби залежить від індивідуальних особливостей кожної людини і невідомо, скільки природний імунітет захищатиме вас.

Повідомляється, що можна відстрочити вакцинацію на три місяці з дати початку хвороби або отримання позитивного ПЛР-тесту, або щепитися раніше, але не раніше, ніж через 28 днів від часу прояву симптомів.

У Комунікаційному центрі вакцинації COVID-19 також зазначили, що найкращий захист вакцини дають через 14 днів після отримання другої дози.

Мінімально можливі інтервали для вакцин: Comirnaty/Pfizer-BioNTech - 21 день, Moderna - 28 днів, CoronaVac/Sinovac Biotech - 14 днів, Oxford/AstraZeneca - 4 тижні. Друга доза вакцини проти COVID-19, введена раніше або пізніше від інтервалу, що рекомендується, зараховується в повний курс вакцинації.


+Поделиться:


Счетчики:
Наши партнеры: