Присоединяйтесь к нам: Facebook Twitter YouTube
Выбор по дате
Персона
Цитата дня
"Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко"
Олексій Данілов, секретар РНБО України
Общественное мнение
Общество
01 декабря 2021, 17:30

Виявлено антитіло, здатне протистояти штаму Омікрон

Китайські молекулярні біологи відкрили антитіло 35B5, здатне з'єднуватися зі стабільним регіоном у структурі S-білка коронавірусу і таким чином нейтралізувати всі його штами, включаючи Омікрон. Про це йдеться у статті в електронній бібліотеці bioRxiv, пише ТАСС.

"Отримані нами знімки показали, що молекула 35B5 зв'язується з тією частиною S-білка коронавірусу, яка фактично не змінюється в міру еволюції SARS-CoV-2. Це дозволяє використовувати цей регіон не тільки для створення антитіл, але й для розробки універсальної вакцини від усіх штамів коронавірусу", - зазначили вчені.

Унікальне антитіло було виявлено у зразку крові одного з перехворілих жителів Китаю.

При подальших випробуваннях антитіло 35B5 захистило всіх гризунів від загибелі і серйозних пошкоджень легень.

Універсальність молекули полягає в тому, що вона з'єднується з тією частиною S-білка коронавірусу, яка майже не змінюється в міру еволюції SARS-CoV-2.

"Цю ж ділянку можна використати як "мішень" для створення універсальних вакцин, здатних придушувати всі вже існуючі штами коронавірусу, а також подальші варіації SARS-CoV-2, які можуть виникнути в найближчі місяці та роки", - підсумували вчені.


+Поделиться:


Счетчики:
Наши партнеры: