Присоединяйтесь к нам: Facebook Twitter YouTube
Выбор по дате
Персона
Цитата дня
"Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко"
Олексій Данілов, секретар РНБО України
Общественное мнение
Общество
09 декабря 2021, 10:00

У декларації Медведчука недостовірні відомості на рекордну суму

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило в декларації народного депутата Віктора Медведчука недостовірні відомості на рекордну суму. Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

"НАЗК виявило ознаки декларування недостовірної інформації одним з народних депутатів України на загальну суму понад 73 млн гривень. Це рекордна сума неправдивих відомостей, яку НАЗК виявило під час повної перевірки декларацій чиновників цього року", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, наприклад, Медведчук не вказав вартість нерухомості, що належить йому: земельної ділянки площею більш як 6 га і розміщеного на ній домоволодіння площею 2,9 тис. кв. метрів.

"Під час перевірки встановлено, що вартість земельної ділянки - понад 29 млн грн, а домоволодіння - 16 млн", - зазначили в НАЗК.

Також не задекларовано земельну ділянку в анексованому Криму, право користуватися якою має дружина нардепа.

Крім цього, НАЗК встановило, що Медведчук не вказав вартість своїх чотирьох автомобілів:

  • Mercedes-Benz Maybach S650 вартістю 24 млн грн,
  • Mercedes-Benz S500 4 Matic – 1,8 млн грн,
  • Toyota Land Cruiser 200 - 1,1 млн грн,
  • Renault Duster – 500 тис. грн.

У декларації також була відсутня вартість шести автомобілів, що належать його дружині.

Матеріали про виявлені ознаки злочину за ст.366-2 ККУ (декларування недостовірної інформації) НАЗК направило в Офіс генпрокурора.

Зазначається, що за недостовірне декларування на суму більш як 2 тисячі прожиткових мінімумів (більше 4,5 млн грн) суд, за законом, може призначити відповідальність у вигляді: штрафу від 68 тис. грн до 85 тис., громадські роботи на строк від 150 до 240 годин чи обмеження волі до 2 років.

"Закон, який за недостовірне декларування на значну суму передбачає суворе покарання - позбавлення волі на строк до 2 років - було прийнято в червні цього року. Тому застосовувати його можна буде лише до декларацій за 2021 рік, які чиновники подаватимуть наступного року", - додали в НАЗК.

У свою чергу, в ОПЗЖ заявили, що звинувачення НАЗК є спробою тиску на опозицію, а також спробою "сфальшувати чергові звинувачення на адресу Віктора Медведчука". В ОПЗЖ кажуть, що НАЗК "намагається виконувати функції каральної машини для розправи з неугодними".

"...майно було придбано Віктором Медведчуком задовго до обрання його народним депутатом України в 2019 році. Наприклад, автомобілі купувалися за довіреністю через його представників з 2014 по 2018 рік. Будинок був куплений у 2003 році, земельна ділянка - у 2007 році", - заявили в партії.


+Поделиться:


Счетчики:
Наши партнеры: