На Закарпатті цього року видобудуть першу технічну сіль – ОВА. Ірта-Fax
Приєднуйтесь до нас: Facebook YouTube
Вибір за датою
Цитата дня
Уся пи*дота, що краде гроші на війні, мусить знати: ми вас, упирі та бля*і, на олівець кровʼю своєю пишемо. Сторінок там вже не мало... Ті з нас, хто повернеться з війни живим, знайдуть кожного. Тікайте не озираючись. А краще застрельтеся. У*обки.
МАДЯР 07.01.2024
Суспільна думка
Економіка
19 березня 2023, 10:22

На Закарпатті цього року видобудуть першу технічну сіль – ОВА

З Тереблянського соляного родовища на Закарпатті цього року планують видобути першу технічну сіль, яку зможуть використати для утримання доріг у зимовий період.

про це в Телеграмі повідомив начальник Закарпатської ОВА Віктор Микита.

«Разом із першим заступником Мирославом Білецьким відвідали інженерний майданчик Тереблянського соляного родовища. Цей проєкт має державне значення та перебуває під особливим контролем керівництва країни. Тут у межах інвестиційної угоди з ТОВ «КАТІОН ІНВЕСТ» триває розробка родовища солі», - написав Микита.

За його словами, наразі проходять інженерні роботи з облаштування шахти. Ґрунт виявився нестійким, тому прохід розробляють у відкритий спосіб до стійкої породи. Відповідно, це збільшує терміни виконання робіт і необхідність встановлення залізобетонної конструкції для облаштування ділянки тунелю. На майданчику працює багато техніки та фахівців.

За попередніми підрахунками, цього року з родовища отримають першу технічну сіль, яка може бути використана для утримання доріг у зимовий період. У перспективі родовище зможе забезпечити 100% потреби України в технічній солі. На сьогодні потреба країни в такій солі становить до 450 тисяч тонн на сезон.

Як повідомляв Укрінформ, на Закарпатті видобуватимуть технічну та харчову сіль у Буштинському родовищі, це може перекрити потреби країни на 100%.

У квітні 2022 року Державне підприємство “Артемсіль”, розташоване у місті Соледар неподалік від Бахмута на Донеччині, зупинилося через постійні ворожі обстріли.

За рік Артемсіль видобувало 2 мільйони тонн солі. Окрім задоволення українських потреб, сіль також ішла на експорт до 15 країн світу. Артемівське родовище кам’яної солі постачало понад 90% солі загалом в Україні.


Укрінформ
+Поширити: