Приєднуйтесь до нас: Facebook YouTube
Вибір за датою
Цитата дня
Свідоме знищення терористами дамби ГЕС – з усіх поглядів у світі виглядає однаково. І для Африки, і для Європи, і для Сполучених Штатів, і для Китаю, і для Австралії, і для Індії рукотворні катастрофи – це зло. Ми повинні зупинити російське зло.
Володимир Зеленський
Суспільна думка
Події
12 листопада 2023, 22:14

Фінляндія першою придбала новітню ізраїльську систему ПРО «Праща Давида»

Фінляндія стала першою країною у світі, яка придбала ізраїльську систему протиракетної оборони "Проща Давида" (David's Sling). За інформацією, опублікованою у фейсбук-акаунті Міністерства оборони Ізраїлю, історична угода про закупівлю була урочисто підписана, а ця система визначена як одна з найефективніших у світі у перехопленні різних видів загроз.

📢«"Проща Давида" - одна з провідних у світі систем перехоплення сучасних загроз, включаючи балістичні ракети, крилаті ракети, літаки та безпілотники. Система продемонструвала високу ефективність у війні, що триває, в ряді складних сценаріїв», — зазначили в Міноборони Ізраїлю.

Церемонія підписання угоди між Ізраїлем та Фінляндією відбулася в штаб-квартирі Міністерства оборони Ізраїлю. Зазначено, що загальна вартість угоди становить приблизно 317 мільйонів євро.

Слід відзначити, що система "Проща Давида" спільно розроблена Ізраїлем та США. Вперше її успішно використали у травні 2023 року для зупинення ракет, випущених із Сектору Гази.

Фінляндія вирішила придбати цю систему у квітні 2023 року, прийнявши таке рішення після вступу країни до НАТО через повномасштабне вторгнення росії до України.


Джерело: "Israel Ministry of Defense"
+Поширити: