Серед ветеранів зростає рівень безробіття: результати дослідження. Ірта-Fax
Приєднуйтесь до нас: Facebook YouTube
Вибір за датою
Цитата дня
Уся пи*дота, що краде гроші на війні, мусить знати: ми вас, упирі та бля*і, на олівець кровʼю своєю пишемо. Сторінок там вже не мало... Ті з нас, хто повернеться з війни живим, знайдуть кожного. Тікайте не озираючись. А краще застрельтеся. У*обки.
МАДЯР 07.01.2024
Суспільна думка
13 лютого 2024

Серед ветеранів зростає рівень безробіття: результати дослідження

Рівень безробіття серед українських ветеранів зріс до 30,95%. Про це свідчать дані опитування «Актуальні потреби та бачення можливостей для кар’єрного і професійного зростання ветеранів в Україні», презентованого Українським ветеранським фондом.

Для порівняння, у 2023 році 28% ветеранів заявляли, що не мають роботи. Протягом року рівень непрацевлаштованих серед захисників зріс майже на 3%.

Ветерани намагаються інтегруватися в різні сфери зайнятості, серед яких переважають: власна справа (8,31%), держслужба (7,45%), сфера послуг (5,44%), ІТ (4,3%), громадський сектор (4,3%). Проте наразі пошук роботи для ветеранів супроводжується низкою проблем, серед яких стереотипи з боку роботодавців та обмежені можливості для перекваліфікації.

“Найбільшу перешкоду в майбутньому працевлаштуванні ветерани вбачають не в рівні заробітної плати. Їх турбують проблеми з фізичним здоров’ям (63,61%), нерозуміння з боку суспільства (63,32%) та психологічні труднощі (50,57%)”, — каже Руслана Величко-Трифонюк, виконуюча обов’язки виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.

50,1% ветеранів бажають зайнятися власною справою, що вказує на потребу в підтримці підприємницьких ініціатив.

“Для кар'єрного і професійного зростання ветеранів в Україні є потреба комплексного підходу, який охоплює навчання, робоче середовище та підтримку ветеранів у психологічному плані”, — каже Дмитро Мартиненко, ветеран, чинний військовий, підприємець, переможець конкурсу проєктів «ВАРТО 2.0».

Руслана Величко-Трифонюк, в.о. виконавчої директорки Українського ветеранського фонду та ветеран Дмитро Мартиненко під час презентації дослідження

Опитування проведено в період з 15 по 25 січня 2024 року, серед ветеранів та чинних військових, щодо їхніх актуальних потреб та бачення можливостей для кар’єрного і професійного зростання в Україні. В опитуванні взяли участь 1043 респонденти. Результати опитування не є репрезентативним, проте вони відображають актуальні настрої та певні тенденції серед цільової аудиторії.


Український ветеранський фонд
+Поширити: