Приєднуйтесь до нас: Facebook YouTube
Вибір за датою
Цитата дня
Уся пи*дота, що краде гроші на війні, мусить знати: ми вас, упирі та бля*і, на олівець кровʼю своєю пишемо. Сторінок там вже не мало... Ті з нас, хто повернеться з війни живим, знайдуть кожного. Тікайте не озираючись. А краще застрельтеся. У*обки.
МАДЯР 07.01.2024
Суспільна думка
Кримінал
26 жовтня 2023, 13:25

Повідомлено про підозру п’ятьох зрадників, які воювали проти України на Бахмутському та Авдіівському напрямках

Слідчі Служби безпеки повідомили про підозру ще п’ятьом мешканцям Донецької та Луганської областей, які добровільно брали участь у збройній агресії проти нашої країни у складі підрозділів Південного військового округу рф.

Зловмисники потрапили у полон українських захисників під час запеклих бойових дій у серпні-вересні цього року в районі Соледару, Бахмуту та Авдіївки.

Серед полонених окупантів – розвідник, стрільці, гранатометники.

Один із них примкнув до терористичних угруповань ще у 2014 році та воював спочатку у складі бандформування «Всевеликое войско донское», потім — так зв. «7 ОМСБр нм лнр». Брав участь у бойових діях проти сил АТО, у т.ч. у районі Світлодарської дуги.

Інші приєднались до окупаційних військ після 24 лютого 2022 року і брали участь в обстрілах позицій ЗСУ та населених пунктів у Луганській та Донецькій областях.

Двоє бойовиків потрапили у полон під Авдіївкою, коли «прикривали» дії штурмовиків та саперів. Ще троє — під час штурму українських позицій в районі Кліщіївки та Соледару.

Фігуранти надали СБУ свідчення щодо своєї участі у збройних формуваннях країни-агресора, своїх командирів, злочинів, вчинених окупантами, зокрема, фактах мародерства, пограбування місцевого населення та українських промислових об’єктів, захоплених ворогом.

На підставі зібраних доказів слідчі повідомили їм про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України);
  • чч. 1,2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч.-7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ст. 260 (участь у діяльності не передбачених законом збройних формуваннях).

Матеріали завершених кримінальних проваджень щодо двох правопорушників вже скеровано до суду.

Зловмисникам загрожують тривалі тюремні терміни, аж до довічного ув’язнення.

Комплексні заходи з документування злочинної діяльності проводилися співробітниками ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва обласних прокуратур.


Джерело: "Пресслужба СБУ в Луганській області"
+Поширити: