Присоединяйтесь к нам: Facebook Twitter YouTube
Выбор по дате
Персона
Цитата дня
"Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко"
Олексій Данілов, секретар РНБО України
Общественное мнение
Политика
05 августа 2021, 10:01

ОБСЄ не направить своїх спостерігачів на вибори в РФ

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини не відправить спостерігачів на вибори в Держдуму РФ через обмеження з боку російської влади. Про це повідомляє прес-служба БДІПЛ ОБСЄ в середу, 4 серпня.

"Можливість самостійно визначати кількість спостерігачів, яка є необхідною для нас для ефективного і достовірного спостереження (на виборах), має важливе значення... Наполегливі вимоги російської влади обмежити кількість спостерігачів, яких ми могли б направити... на жаль, зробили сучасний етап неминучим", - заявив директор БДІПЛ Маттео Мекаччі.

"Ми надзвичайно шкодуємо, що наше спостереження за майбутніми виборами в Росії не буде можливим", - додав Мекаччі.

БДІПЛ зазвичай самостійно визначає обсяг і формат спостереження для проведення оцінки виборів на підставі висновків, які було зроблено за підсумками аналізу потреб, який має проводитися за кілька місяців до виборів. Місія з оцінки потреб, яку було проведено в травні - червні 2021 року, визнала за необхідне направити на майбутні парламентські вибори в Росії місію зі спостереження, що складається з 80 довгострокових і 420 короткострокових спостерігачів.

"Обидва інститути були запрошені для спостереження за виборами, які призначено на 17-19 вересня, але згодом допустиму кількість спостерігачів від цих інститутів було обмежено до 50 і 10 осіб відповідно. На обґрунтування цих обмежень російська влада послалася на санітарно-епідеміологічну ситуацію в Російській Федерації", - пояснили в Бюро.

Водночас "ОБСЄ було дозволено направити лише малу частку від запланованої кількості спостерігачів, і це просто не дозволить нам виконати свою роботу з належною ретельністю та ефективністю", заявили в Організації.


+Поделиться:


Счетчики:
Наши партнеры: