Присоединяйтесь к нам: Facebook Twitter YouTube
Выбор по дате
Персона
Цитата дня
"Рішення посадити пасажирський літак Ryanair у мінському аеропорту, без сумніву, було спланованою і продуманою спецоперацією, відповідальність за яку повністю несе Олександр Лукашенко"
Олексій Данілов, секретар РНБО України
Общественное мнение
Общество
02 декабря 2021, 15:30

Україна встановила рекорд з експорту газу

За підсумками листопада експорт газу з України зріс до нового історичного рекорду - 566 млн кубометрів. Це в 53 рази більше за обсяги імпорту, які минулого місяця склали 10,7 млн ​​кубометрів, повідомило напередодні галузеве видання ExPro.

Найбільше газу в листопаді було експортовано до Угорщини - 317 млн кубометрів (66% від усіх поставок), до Словаччини - 174 млн кубометрів (31% поставок), до Польщі - 75 млн кубометрів (13%).

Газ експортували понад 20 компаній, серед яких іноземні та українські трейдери, а також приватні видобувні компанії України.

У порівнянні з жовтнем експорт газу збільшився на 24% або на 109 млн кубометрів у листопаді. На початок грудня іноземні компанії зберігають в українських підземних сховищах газу близько 1,2 млрд кубометрів на "митному складі".

За 11 місяців 2021 року Україна експортувала понад 2 млрд кубометрів газу.

У свою чергу, імпорт газу в Україну в листопаді зменшився у 14 разів порівняно з жовтнем. Весь газ імпортували з Угорщини за механізмом віртуального реверсу. Постачання за іншими напрямками були відсутні.

Протягом січня-листопада 2021 року імпорт газу в Україну склав найнижче значення за останні шість років, коли розпочався імпорт газу з Європи. Обсяг імпорту газу в цей період був у шість разів меншим, порівняно з минулим роком - 2,55 млрд кубометрів природного газу. Скорочення обсягів імпорту пов'язане з рекордно високими цінами на газ у Європі цього року.


+Поделиться:


Счетчики:
Наши партнеры: