В Україні частково скасували податок на нерухомість: кого стосується. Ірта-Fax
Приєднуйтесь до нас: Facebook YouTube
Вибір за датою
Цитата дня
Уся пи*дота, що краде гроші на війні, мусить знати: ми вас, упирі та бля*і, на олівець кровʼю своєю пишемо. Сторінок там вже не мало... Ті з нас, хто повернеться з війни живим, знайдуть кожного. Тікайте не озираючись. А краще застрельтеся. У*обки.
МАДЯР 07.01.2024
Суспільна думка
Економіка
11 квітня 2023, 17:09

В Україні частково скасували податок на нерухомість: кого стосується

В Україні частково скасували податок на знищену чи пошкоджену війною житлову та нежитлову нерухомість – причому незалежно від включення відповідної території до переліку територій, на яких ведуться бойові дії. За відповідний законопроєкт №7632 проголосував 281 нардеп.

За словами заступника голови Комітету ВР з фінансів, податкової та митної політики Ярослава Железняка, головних нововведень у документі три. Так:

звільнення від сплати податку за землю для фізичних та юридичних осіб застосовуватиметься, якщо земельна ділянка розташована на територіях активних бойових дій або окупованих територіях.

"З 2023 року пільга діятиме до останнього числа місяця, в якому завершено активні бойові дії або окупація", – пояснив нардеп. Наголосивши: закон передбачає звільнення від сплати податку за землю для фізосіб – за весь 2022 рік, для юросіб – з 1 березня 2022 року по 1 січня 2023-го.

Звільнення від податку на нерухомість, якщо вона розташована на територіях активних бойових дій або окупованих територіях.

Для фізичних осіб норма діє за 2021 та 2022 роки. Для юридичних осіб – за період з 1 березня 2022 року по 1 січня 2023-го. З 2023 року пільга діятиме до останнього числа місяця, де завершено активні бойові дії або окупація.

Звільнення від єдиного податку 4-ї групи відбувається з 01.03.2022 року за земельні ділянки, які розташовані на територіях активних бойових дій або окупованих територіях, до завершення таких подій.

"Норми не поширюються на земельні ділянки, бойові дії на яких або тимчасова окупація яких завершилися до 1 травня 2022 року", – зазначив нардеп.

Зі свого боку, народний депутат від ЄС Олексій Гончаренко зазначив: для підтвердження знищення чи пошкодження нерухомості (крім земельної ділянки) потрібно отримати відповідний акт від органу держвлади – таким, наприклад, може бути ДСНС – або органу місцевого самоврядування. При цьому ненарахування та несплата податку проводитиметься "починаючи з місяця, в якому сталася руйнація об'єкта".

Раніше Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який створює державний реєстр пошкодженого та зруйнованого війною майна, а також встановлює порядок компенсації за нього від держави. Однак гроші за пошкоджене майно отримати буде практично неможливо – замість них надаватимуться, зокрема, або житлові сертифікати, або оплата ремонтних робіт.


OBOZREVATEL
+Поширити: