Приєднуйтесь до нас: Facebook YouTube
Вибір за датою
Цитата дня
Свідоме знищення терористами дамби ГЕС – з усіх поглядів у світі виглядає однаково. І для Африки, і для Європи, і для Сполучених Штатів, і для Китаю, і для Австралії, і для Індії рукотворні катастрофи – це зло. Ми повинні зупинити російське зло.
Володимир Зеленський
Суспільна думка
Культура
08 жовтня 2023, 12:51

Померла українська співачка Ніна Матвієнко

У віці 75 років померла українська співачка Ніна Матвієнко. Про це 8 жовтня повідомила в Facebook її дочка.

«Мама померла...», - написала Тоня Матвієнко.

Через два дні, 10 жовтня, Ніні Матвієнко мало виповнитися 76 років. Причини смерті матері Антоніна Матвієнко не розкрила.

✔️Ніна Матвієнко, українська співачка та акторка, народилася 10 жовтня 1947 року на Житомирщині. Народна артистка Української РСР (1985), лауреатка Державної премії УРСР ім. Шевченка (1988), Герой України. Член Спілки кінематографістів України (1989). Мати співачки Антоніни Матвієнко.

✔️У 1966 році Ніна Матвієнко записалася в студію Хору імені Григорія Верьовки. З 1968 року, після закінченні вокальної студії при хорі, стала його солісткою. Співачка вела активну концертно-гастрольну діяльність з 1967 року. З великим успіхом гастролювала в Мексиці, Канаді, США, Чехії, Польщі, Фінляндії, Кореї, Франції, країнах Латинської Америки. У її творчому репертуарі платівки із записами українських народних пісень, аудіокасети, компакт-диски із записами різних за жанром творів. У репертуарі співачки багато народних пісень, серед них обрядові, ліричні, гумористичні, пісні-балади, українські пісні XVII—XVIII сторіччя.

✔️Також у 1975 році Ніна Матвієнко заочно закінчила філологічний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка та активно займалася літературною творчістю. Вона написала історію народного хору імені Григорія Верьовки, надрукувала кілька власних віршів, оповідань і есе.


Irta-fax
+Поширити: