Приєднуйтесь до нас: Facebook YouTube
Вибір за датою
Цитата дня
Свідоме знищення терористами дамби ГЕС – з усіх поглядів у світі виглядає однаково. І для Африки, і для Європи, і для Сполучених Штатів, і для Китаю, і для Австралії, і для Індії рукотворні катастрофи – це зло. Ми повинні зупинити російське зло.
Володимир Зеленський
Суспільна думка
Кримінал
17 листопада 2023, 14:36

Cудитимуть організаторів псевдореферендуму на Луганщині, серед яких троє «депутатів народної ради лнр»

СБУ продовжує документувати діяльність організаторів окупаційного псевдореферендуму на Луганщині. Лише протягом місяця слідчі СБУ завершили досудове розслідування та передали до суду обвинувальні матеріали щодо 11 організаторів фейкового «плебісциту».

Серед них – троє «парламентаріїв лнр»: голова так зв. «народного совета лнр» Денис Мирошниченко та «депутати» Олег Коваль та Андрій Ліцоєв.

За матеріалами СБУ фігуранти обвинувачуються за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Як встановило слідство, 20 вересня 2022 року в тимчасово окупованому Луганську Мирошниченко скликав та провів позачергове засідання незаконного псевдопарламенту, під час якого було прийнято «закон» про «референдум» та «постанову» щодо його призначення.

Ліцоєв та Коваль разом з іншими «депутатами» взяли участь у засіданні та проголосували за проведення «референдуму».

На підставі цього «документу» окупанти провели «голосування» у Луганської області та на так зв. «закордонних дільницях», створених на території рф.

Задокументовано, що фігуранти неодноразово публічно закликали до проведення антиукраїнського «референдуму» та заявляли про необхідність приєднання частини території України до рф.

Крім того, зібрано доказову базу щодо восьми голів та членів територіальних виборчих комісій у Жовтневому районі м. Луганська, Лисичанську та селищі Плахо-Петрівка Сватівського району.

❗ Зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі та конфіскація майна.

Співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури вживають комплексні заходи для їх притягнення до кримінальної відповідальності.


Джерело: "Пресслужба СБУ в Луганській області"
+Поширити: